…i życie jest piękne

Akademia

BERGAMOTKA - odmiana pomarańczy, pochodzi z Indii, olejek pozyskuje się ze skórki owoców, aromat tych owoców wykorzystywany jest w kosmetyce od XVII wieku, tworzy też niepowtarzalny smak i zapach herbaty Earl Grey.

IRYS - nazwa pochodzi od starożytnej greckiej bogini Iris-posłanki bogów, w kosmetykach wykorzystywane jest suszone kłącze, które przed wiekami było popularnym pachnidłem noszonym w formie wisiora.

JAŚMIN - pochodzi z Azji, do wytworzenia 1 kg esencji trzeba użyć 750 kg płatków, w Indonezji symbolizuje czystość i wieczną miłość, jego zapach odpręża i relaksuje.

KOKOS - jeden z najcenniejszych darów natury, woda orzecha kokosowego ma właściwości podobne do osocza krwi i może być używana jako dożylna kroplówka-źródło potasu i wapnia.

LILIA WODNA (nenufar) - pochodzi z Europy, jest królową ogrodów wodnych, wg greckiej legendy wyrosła z ciała nimfy zmarłej z powodu zazdrości o Heraklesa.

LIMONKA (Lima) - pochodzi z Azji, owoc jest bogatym źródłem witaminy C, ma przyjemny, orzeźwiający zapach, a jednocześnie posiada właściwości wzmacniające i odtruwające organizm.

LOTOS - jest symbolem absolutnej czystości, wyrasta z ciemnych bagien, a pozostaje czysty i niewinny, kwiat lotosu otwiera się i zamyka w rytmie słońca, w orientalnej kulturze to święta roślina - posiadająca wiele symbolicznych znaczeń.

PEONIA - na dziko rośnie w krajach basenu Morza Śródziemnego, kwiat tysiąca płatków -jest symbolem piękna i każdej wiosny oczarowuje ferią barw i gamą niezwykłych aromatów.

MIMOZA (akacja srebrzysta)-pochodzi z Australii, to roślina o pięknie pachnących kwiatach, symbolizuje czystość i siłę duszy, bukietami tych kwiatów obdarowywane są Włoszki na Dzień Kobiet.

WANILIA - pochodzi z Meksyku, kwiat wanilii otwiera się jedynie jeden raz w roku, zmysłowy aromat pozyskuje się z niedojrzałych owoców wanilii(strączków), do Europy przywędrowała z Hiszpanami, którzy uważali ją za doskonały afrodyzjak.